Wyszukiwarka:
KOTŁY FIRMY DEFRO - NOWOŚĆ W TG INSTALACJE
 

Szanowni Klienci, defro_logotyp.jpg

chcielibyśmy  poinformować, że nasz firma rozpoczęła współpracę z firmą DEFRO -jednym z największych w Polsce i tej części Europy producentem urządzeń grzewczych na paliwa stałe.

Poniżej przedstawiamy produkty, które między innymi znajdują się w naszej ofercie:

duo.jpg

 

Defro Duo 

DEFRO DUO to flagowy model kotłów z charakterystycznym logo firmy. Ta nowatorska konstrukcja posiada dwie komory spalania - dolną, wyposażoną w automatyczny podajnik paliwa ze zintegrowanym palnikiem retortowym oraz górną, utworzoną przez zamontowany na stałe, rurowy ruszt chłodzony wodą o grubości ścianki 8,8 mm. Korzystanie z górnej komory pozwala na użycie jako paliwa np. zrębek drewna, umożliwia także rozruch kotła w sytuacjach awaryjnych. Pokład rusztu pełni także rolę opłomek i stanowi dodatkową powierzchnię wymiany ciepła. Wymiennik kotłów wykonany jest w całości ze stali kotłowej, o grubości 6-10 mm, zaś elementy szczególnie narażone na działanie płomieni oraz związków zawartych w spalinach - ze stali o grubości nawet 10-12 mm.

Kotły posiadają szereg czujników monitorujących jego pracę. Nowością jest czujnik otwarcia klapy zbiornika paliwa. Kocioł przystosowany jest do zamontowania dodatkowego automatycznego, wodnego systemu gaszenia STRAŻAK. W standardzie  dostępna wersja kotła z innowacyjnym sterownikiem PID z panelem dotykowym.


KARTA KATALOGOWA DO POBRANIA


Defro Duo Uni
duo_uni.jpg

Kotły DEFRO DUO UNI to kolejne w rodzinie DUO kotły dwupaleniskowe.

Dolna komora wyposażona jest w nowatorski palnik rynnowy pozwalający spalać eko-groszek, miał kwalifikowany, oraz ziarna zbóż. Górną komorę tworzy stały ruszt chłodzony wodą, który umożliwia okresowe spalanie innych paliw, a także rozruch kotła w sytuacjach awaryjnych.
Wymiennik kotłów wykonany jest w całości ze stali kotłowej, o grubości 6-10 mm, zaś elementy szczególnie narażone na działanie płomieni oraz związków zawartych w spalinach - ze stali o grubości nawet 10-12 mm.

Kotły wyposażone są w elementy zwiększające bezpieczeństwo obsługi m.in. czujnik otwarcia klapy, a także podwójne zabezpieczenie przed zapłonem paliwa w koszu zasypowym - pierwsze realizowane przez sterownik, drugie - przez automatyczny, wodny system gaszenia STRAŻAK W standardzie dostępna wersja kotła z innowacyjnym sterownikiem z panelem dotykowym


KARTA KATALOGOWA DO POBRANIA

Optimaoptima.jpg

Linia kotłów OPTIMA cieszy się niezmiennie dużą popularnością ze względu na swą uniwersalność. Kotły przeznaczone są do spalania zarówno węgla kamiennego jak i drewna opałowego. Wersja podstawowa oferowana jest z mechaniczną regulacją temperatury za pomocą pokrętła klapy uchylnej w drzwiach popielnikowych. Regulacja temperatury jest również możliwa przy pomocy miarkownika ciągu /wyposażenie dodatkowe/. Kotły są fabrycznie przystosowane do montażu wentylatora i elektronicznego regulatora, co znacznie podnosi komfort użytkowania.

Kotły posiadają ruszt wodny zwiększający powierzchnię odbioru ciepła oraz mechaniczny ruszt ruchomy. Aby zminimalizować straty cieplne, wielociągowy wymiennik ciepła w postaci pionowych kanałów konwekcyjnych jest izolowany wełną mineralną i osłonięty płaszczem z blach stalowych.

KARTA KATALOGOWA DO POBRANIA


Optima Plus
optima_plus.jpg

Kotły OPTIMA PLUS to rozwinięcie linii kotłów grzewczych OPTIMA. Zastosowanie nowoczesnego, elektronicznego sterowania nadmuchem powietrza do spalania zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania, wydłuża stałopalność oraz pozwala na bardziej precyzyjną regulację temperatury. Zastosowany system wielopunktowego doprowadzania powietrza w strefę załadowanego paliwa poprawia stabilność i efektywność pracy kotła.

Wymiennik ciepła wykonany z blachy kotłowej P265GH który wpływa na trwałość kotła i jest izolowany wełną mineralną i osłonięty płaszczem z blach stalowych.

KARTA KATALOGOWA DO POBRANIA


Optima Komfortoptima_komfort.jpg

Kotły OPTIMA KOMFORT to konstrukcja o poziomo-skośnych kanałach spalinowych przystosowana do górnego spalania paliw stałych. Proces eksploatacji nie wymaga użycia energii elektrycznej - kotły pracują z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza, a temperatura regulowana jest mechanicznie za pomocą pokrętła klapy uchylnej w drzwiach popielnikowych lub za pomocą miarkownika ciągu/wyposażenie dodatkowe/. Kotły są fabrycznie przystosowane do montażu wentylatora  i elektronicznego regulatora, co znacznie podnosi komfort użytkowania.

Duża komora paleniskowa oraz rozmieszczenie otworów wyczystnych to tylko niektóre z rozwiązań zapewniających wysoki komfort użytkowania.

KARTA KATALOGOWA DO POBRANIA


Optima Komfort Plusoptima_komfort_plus.jpg

Konstrukcja kotłów OPTIMA KOMFORT PLUS umożliwia pracę dwusystemową i spalanie każdego rodzaju paliw - miału przy rozpalaniu od góry /ze stałopalnością do 20 godzin/ oraz pozostałych paliw stałych /węgiel, drewno, mieszanka węgla i miału/ przy rozpalaniu od dołu.

W kotłach zastosowano elektroniczne sterowanie nadmuchem powietrza do spalania pozwalające na bardziej precyzyjną regulację temperatury oraz zwiększające komfort użytkowania. System wielopunktowego doprowadzania powietrza w strefę załadowanego paliwa zwiększa stabilność i efektywność pracy kotła.

KARTA KATALOGOWA DO POBRANIA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Którą z zakładek naszej oferty najczęściej Państwo odwiedzają?

Nasz partner

Katalog firm
© 2008. TG Instalacje Realizacja: ProEstateSolution