Wyszukiwarka:
Nowa głowica termostatyczna Thera Pro HR90 od Honeywell

Firma Honeywell, czołowy producent produktów grzewczych i systemów automatyki, wprowadziła do oferty nową elektroniczną głowicę termostatyczną Thera Pro HR90. Urządzenie charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem, intuicyjną obsługą i bardzo łatwym montażem. Głowica pozwala na oszczędności energii grzewczej aż do 30%.

Wygodna obsługa i programowalne funkcje

Głowica HR90 wyposażona jest w szereg funkcji, które umożliwiają łatwy montaż i wybór trybów pracy. Dostępne programy takie jak „wakacje", „przyjęcie" czy „dzień wolny", a także pełna manualna regulacja pozwalają na dostosowanie temperatury pomieszczeń do preferencji użytkownika. Przykładowo w trybie pracy ekonomicznej ECO, temperatura obniża się o 3°C, optymalizując wykorzystywaną moc ogrzewania. Należy pamiętać, że obniżenie temperatury o 1°C prowadzi do oszczędności energii nawet o 6%. Głowica wyposażona jest także w funkcję automatycznego zamknięcia zaworu grzewczego w przypadku otwarcia okna oraz przeciwmrozową, która automatycznie otwiera zawór grzewczy, gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej 5°C. Urządzenie posiada 6 punktów przełączenia na dobę do 3 poziomów temperatur przez 7 dni w tygodniu, co pozwala na dostosowanie czasu ogrzewania do indywidualnego rozkładu dnia. Dzięki temu można ustawić czas ogrzewania
w wybranych pomieszczeniach na komfortowym dla użytkownika poziomie i zmniejszyć zużycie energii nawet do 30%!

Szybki zwrot z inwestycji
Obecnie wielu właścicieli mieszkań i domów, poszukuje sposobów na zmniejszenie ilości energii zużywanej w trakcie ogrzewania. O ile na etapie budowy domu lub mieszkania deweloper ma możliwość wykorzystania energooszczędnych materiałów i produktów takich jak odpowiednia izolacja i system ogrzewania, to w przypadku gotowych budynków możliwości te są ograniczone. Przykładem takiego rozwiązania może być zakup głowic elektronicznych, które z powodzeniem wykorzystywane są w nowym, jak i starym budownictwie. Zakup taki należy rozpatrywać w kategorii inwestycji. Kupując 4 głowice i szacując oszczędności energii na poziomie 20% można wyliczyć, że przy rocznych kosztach ogrzewania mieszkania 75 m² - na poziomie ok. 2580 zł otrzymamy zwrot zainwestowanych pieniędzy po około 2 latach. Podobnie w przypadku domu jednorodzinnego o powierzchni 150 m², gdzie szacowane koszty ogrzewania to 6387 zł, zakup 10 szt. głowic zwróci się w analogicznym okresie czasu.


Łatwy montaż i instalacja
Głowica termostatyczna HR90 jest intuicyjna i prosta w montażu. Można ją dopasować do wszystkich standardowych zaworów grzewczych bez niebezpieczeństwa wycieków czy brudnych prac montażowych. Wystarczy tylko kilka kroków, by głowica termostatyczna HR90 była w pełni gotowa do pracy: należy włożyć baterię, ustawić język, godzinę oraz datę, zdemontować starą głowicę, zamontować adapter (jeśli jest konieczny), zamontować łącznik zaworu i już można podłączyć głowicę HR90. Po instalacji urządzenie rozpoczyna pracę z programem fabrycznym, ale w bardzo prosty sposób można dostosować jego pracę do indywidualnego trybu dnia. Funkcja kopiowania programów daje możliwość przeniesienia za pomocą przewodu ustawień do pozostałych głowic HR90. Ponadto, głowicę można ustawić z dowolnego miejsca, dzięki programowaniu „w fotelu". W głowicy można skorzystać z funkcji blokującej urządzenia, która zabezpiecza przed przypadkową zmianą programu np. przez dzieci. HR90 wyposażona jest także w ruchomy wyświetlacz, który ułatwia dostęp do wszystkich funkcji w trudno dostępnych miejscach. Użytkownik ma możliwość zmiany obudowy z białej na chromowaną - dostępną w zestawie. Inwestycja w HR90 jest jednorazowa - zmieniając miejsce zamieszkania można ją zdemontować i zainstalować w nowej lokalizacji.

 


Więcej informacji o Thera Pro HR90 oraz filmy instruktażowe są dostępne na stronie: www.hr90.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Którą z zakładek naszej oferty najczęściej Państwo odwiedzają?
© 2008. TG Instalacje Realizacja: ProEstateSolution