Wyszukiwarka:
Purmo podłogówka oraz system rurowy HKS - nowość w ofercie TG Instalacje

Drodzy Klienci, nowe_logo_purmo.jpg

Chcielibyśmy poinformować, że sieć hurtowni TG Instalacje wprowadziła do swojej oferty system rurowy HKS oraz system ogrzewania podłogowego marki Purmo. Do tej pory produkty z powyższych systemów były  dostępne tylko w magazynach centralnych  w Poznaniu i Piasecznie lub też pod zamówienie. Od listopada asortyment ten dostępny jest we wszystkich naszych placówkach w Polsce.Marka Purmo postrzegana jest na rynku polski jako lider w produkcji oraz sprzedaży grzejników płytowych typu C i CV oraz grzejników dekoracyjnych. Od przeszło dwudziestu lat temu właściciel marki Purmo koncern Rettig Heating rozpoczął dystrybucję systemów rurowych z tworzywa sztucznego, czyli popularnego Pexa służącego do rozprowadzenia wody w instalacjach CO i CWU. Korzystając z rozpoznawalności marki Purmo w Polsce firmie Rettig Heating udało się zbudować odpowiedni rynek sprzedaż systemów. Wyniki sprzedaży przełożyły się na podjęcie decyzji przez  Zarządu koncernu  o zakupie fabryki rur wielowarstwowych oraz kształtek w Niemczech.  Zakup fabryki sfinalizowano w 2012 roku.

Wszystkie te czynniki oraz stała dostępność towaru w magazynach producenta w Polsce pomogła TG Instalacje zaangażować się i rozpocząć współpracę w zakresie sprzedaży systemu rurowego i ogrzewania podłogowego Purmo.


Poniżej prezentujemy opis system rurorwego HKS oraz system ogrzewania podłogowego:


Rura Pex/al./Pex  - zbudowana jest z dwóch różnych materiałów, zatem łączy w sobie zalety zarówno rury z tworzywa sztucznego jak i rury metalowej. Ścianka rury złożona jest z pięciu warstw. Wewnętrzna i zewnętrzna warstwa z usieciowanego polietylenu otaczają stabilizującą rurę aluminiową. Łączenie warstwy aluminium wykonane jest doczołowo metodą laserową. Łączenie aluminium "na styk", a nie "na zakład" wyklucza koncentrację naprężeń powstających podczas gięcia rury i zapewnia dokładne przyleganie złączek. Aluminium i tworzywo połączone są ze sobą specjalną warstwą spajającą, która uniemożliwia rozwarstwianie rury.


rurahks_new.jpg

Rura Pert/Al./Pert  - nowa metoda uszlachetnienia polietylenu (polietylen o zwiększonej wytrzymałości na wysoką temperaturę PE-RT zamiast polietylenu usieciowanego PE-X ) pozwoliła na obniżenie kosztów produkcji. Nadają się do instalacji grzewczych grzejnikowych i podłogowych jak również do instalacji zimnej i ciepłej wody użytkowej. Najważniejszą, bardzo istotną podczas pracy, zaletą rury jest możliwość gięcia jej w ręku, nadawania dowolnych kształtów bez obawy o sprężynowanie.

Właściwości rur PEX/Al/PEX oraz PE-RT/Al/PE-RT:


 • - maksymalne parametry pracy: temperatura 90°C, ciśnienie 10 bar,
  - wysoki współczynnik przewodzenia ciepła λ=0,45 W/(mK),
  - współczynnik rozszerzalności liniowej k=0,025 mm/(mK),
  - niski moduł sprężystości E (550N/mm²),
  - małe opory przepływu wody,
  - chropowatość bezwzględna k=0,007 mm,
  - minimalny promień gięcia r=5xdz (ze sprężyną 2,5xdz),
  - całkowicie wykluczona dyfuzja tlenu,
  - pełne zespolenie warstwy aluminium z zewnętrzną i wewnętrzną warstwą PE-X lub PE-RT.

  Rury Purmo HKS można podłączać wyłącznie przy użyciu złączek systemowych.

  Złączki zaprasowywane mosiężne:kolano_hks.jpg

  Spośród wielu propozycji dostępnych na polskim rynku ofertę Purmo wyróżnia specjalna konstrukca złączki uniemożliwiająca bezpośredni styk wkładki aluminiowej rury z mosiężnym korpusem złączki. Dzięki temu nie występuje niebezpieczeństwo korozji elktrochemicznej na styku rura złączka. Specjalny kształt tulei pozwala dodatkowo na wykrycie niezaprasowanych połączeń już nawet przy ciśnieniu 1 bar. Złączki zaprasowywane przeznaczone są wyłącznie do rur wielowarstwowych (PEX/Al/PE-HD i PE-RT/Al/PE-RT)

 • Złączki zaprasowywane PPSU Press:


  alternatywa dla droższych złączek mosiężnych. Aktualnie dostępne są tylko dla średnic 16 - 32mm. Mogą być trojnik_ppsu.gifużywane zamiennie z mosiężnymi, mogą występować razem z nimi w jednej instalacji, zaprasowują się przy użyciu tego samego profilu szczęk. Mają wyłącznie zaprasowywane końcówki - nie występują odmiany z gwintami.

  Złączki Skręcane:

  Wyróżniamy łączniki zwykłe i zespolone (typ Uni). Wszystkie wyposażone są w teflonowy pierścień oddzielający wkładkę aluminiową rury PURMO HKS Sitec od materiału, z którego wykonana jest złączka. Złączki mogą być bezpośrednio podłączane do każdej armatury z eurostożkiem.

  Podstawowy łącznik dla rury o określonej średnicy składa się z trzech części:

  Złączka 3-częściowa z gwintem wewnętrznym ¾" służy do podłączenia rury do rozdzielacza oraz do grzejnika poprzez zaworowe zestawy przyłączeniowe.
  Do bezpośredniego podłączenia grzejnika o gwincie wewnętrznym ½" można zastosować 4-częściową złączkę z nyplem podłączeniowym ¾" na ½" wyposażonym w uszczelkę typu O-ring. Oferujemy także trójniki, kolanka i łączniki (rura-rura) z gwintami zewnętrznymi ¾" wyposażone w komplet złączek 3-częściowych.

  Złączki skręcane Uni charakteryzują się tym, że trójniki, kolanka i nyple są zespolone z tulejką, na którą nasuwa się rurę (po uprzednimzaczka_skrecana.jpg nałożeniu na nią nakrętki i przeciętego ukośnie pierścienia). Tulejka wyposażona jest w uszczelkę typu O-ring, a gniazdo dla rury wyłożone jest teflonowym pierścieniem zapobiegającym korozji elektrochemicznej.

  Złączki skręcane HKS Uni przeznaczone są wyłącznie do rur wielowarstwowych (PEX/Al/PE-HD oraz PE-RT/Al/PE-RT).

  Ogrzewanie podłogowe - rura PexPenta

  Jako pierwsza rura z w pełni osłoniętą barierą tlenową, PexPenta została zaprojektowana w celu zapewnienia najwyższej jakości i niezawodności w instalacjach ogrzewania podłogowego. Produkowana wg najbardziej wymagających standardów jakości, PexPenta jest jedyną rurą w branży, która jest poddawana wewnątrzzakładowym testom przepuszczalności gazu. PexPenta jest badana milimetr po milimetrze dzięki technologii laserowej w czasie procesu produkcji.  5 warstw rury PexPenta jest tłoczonych jednocześnie, co stanowi jej unikalną cechę. Następnie sieciowanie strumieniem elektronów wzmacnia rurę zapewniając nie tylko jej wytrzymałość, ale i elastyczność. Zapewniamy wszystkim rurom PexPenta 30 letnią gwarancję. pexpenta-rura-purmo.jpg 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Którą z zakładek naszej oferty najczęściej Państwo odwiedzają?
© 2008. TG Instalacje Realizacja: ProEstateSolution