Wyszukiwarka:
Polecamy grupy pompowe PrimoTherm!
Szanowni Klienci,

przygotowaliśmy garść informacji dotyczących grup pompowych PrimoTherm firmy AFRISO. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

 

Grupy pompowe przeznaczone są do przetłaczania medium w instalacji grzewczej. Montując grupę pompową zyskuje się fabryczny, gotowy, a zarazem szczelny zespół pozwalający na połączenie kotła z instalacją c.o.

 

Zastosowanie grup pompowych PrimoTherm eliminuje ryzyko przewymiarowania instalacji. Grupy pompowe są zaprojektowane z myślą o łatwym i szybkim montażu oraz wygodnym serwisowaniu instalacji. To nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia bezpieczne i długotrwałe funkcjonowanie układu grzewczego.

 

Typowy zespół PrimoTherm składa się z pompy obiegowej Grundfos ALPHA2 L25-60, zaworów kulowych z termometrami w pokrętłach oraz zaworów odcinających, które umożliwiają wymontowanie i konserwację pompy obiegowej bez konieczności spuszczania medium z instalacji. Dzięki dokładnie dopasowanej izolacji zmniejszają się straty temperatury. W zależności pod potrzeb instalacji zespół może mieć zamienione strony zasilania i powrotu.

 

Wyróżnia się 5 głównych powodów, dla których warto stosować grupy pompowe PrimoTherm:
1️. LEPIEJ - Łączą w jednej obudowie kilka elementów instalacji. 👍
2️. SZYBCIEJ - Pozwalają przyspieszyć i ułatwić montaż instalacji. ⌛️
3️. MOCNIEJ - Są zbudowane z elementów najwyższej jakości. 💪
4️. ŁADNIEJ - Mają nowoczesny i atrakcyjny wygląd. 🔥
5️. TANIEJ - Sprzyjają energooszczędności. 💰

 

 

A co jeśli trzeba zastosować kilka grup pompowych w jednej instalacji?
...warto uwzględnić rozdzielacze KSV, które są dostępne zarówno ze sprzęgłem hydraulicznym jak i bez. Dzięki nim zyskuje się możliwość szybkiego i wygodnego podłączenia od dwóch do pięciu grup pompowych PrimoTherm do jednego źródła ciepła.
Dodatkowo wersje HW ze sprzęgłem oddzielają hydraulicznie obiegi grzewcze, co eliminuje konieczność stosowania sprzęgła hydraulicznego jako osobnego urządzenia w instalacji.
Rozdzielacze KSV składają się z 2,3,4 lub 5 par przyłączy zasilających i powrotnych obiegów pompowych. Całość znajduje się w zdejmowanej dwuczęściowej izolacji termicznej. W zestawie dołączony jest również zestaw uchwytów ściennych do montażu rozdzielacza.

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Którą z zakładek naszej oferty najczęściej Państwo odwiedzają?

Nasz partner

Katalog firm
© 2008. TG Instalacje Realizacja: ProEstateSolution