Wyszukiwarka:
Nowoczesne rozwiązania oferowane przez Santech!
Szanowni Klienci,

przygotowaliśmy kolejną dawkę istotnych informacji, tym razem odnośnie asortymentu oferowanego przez Santech.

Rekuperacja to nowoczesny i energooszczędny rodzaj wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Taka kontrolowana wymiana powietrza w budynku jest konieczna dla zapewnienia jego odpowiedniej jakości i temperatury. Obecność czystego, ogrzanego powietrza jest nieocenionym walorem komfortu, tak ważnym dla zapewnienia dobrego samopoczucia dla mieszkańców domu.

W celu zapewnienia prawidłowej wentylacji, należy w sposób ciągły dostarczać świeże powietrze do pomieszczeń w których przebywają ludzie, a jednocześnie w tej samej ilości wywiewać je z pomieszczeń, z których intuicyjnie chciałoby się je usunąć. Powietrze należy więc nawiewać do sypialni i salonów, a wywiewać z łazienek, kuchni, garderób, przedsionków i przedpokojów.

 

Firma Santech jest dostawcą kompletnego systemu aeroVent. W skład systemu wchodzą przewody elastyczne, skrzynki rozdzielające i rozprężne oraz nawiewniki i wywiewniki. Powietrze z rekuperatora dystrybuowane jest do poszczególnych pomieszczeń przez system rozdzielaczy i przewodów elastycznych. Głównym elementem całej instalacji jest centrala wentylacyjna z wymiennikiem do odzysku ciepła - rekuperator aeroRec.

 

AeroVent to kompletny system wentylacji do domów jednorodzinnych. System został tak zaprojektowany, aby wszystkie elementy składowe tworzyły spójną całość, gwarantując efektywność działania, cichą pracę instalacji i zauważalną oszczędność energii.

 

 

Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ przemyślana energooszczędność - to niższe koszty eksploatacji! 💰

 

 

Dobrze zaprojektowana i prawidłowo wykonana instalacja wentylacji z rekuperacją to:
✅ świeże, przefiltrowane powietrze bez pyłów i owadów
✅ ściany bez grzybów
✅ suche okna
✅ usuniecie nadmiaru Co2 z pomieszczeń
✅ ogrzanie powietrza nawiewanego zimą
✅ schłodzenie powietrza nawiewanego latem


Skrzynki rozdzielaczowe kątowe wykonane są z wysokogatunkowej stali, co zabezpiecza ich powierzchnie przed ryzykiem rozwoju bakterii. Dostępne w ofercie skrzynki posiadają podejścia 160 mm oraz wyjścia 75 mm w liczbach 8 lub 10. Skrzynki posiadają wygodne uchwyty, które są pomocne podczas ich mocowania do elementów konstrukcyjnych budynku.


Skrzynki rozprężne wykonane są z wysokogatunkowej stali, co zabezpiecza ich powierzchnie przed ryzykiem rozwoju bakterii. Skrzynki posiadają jedno podłączenie 125mm oraz odpowiednio 1, 2 lub 3 podłączenia do przewodów elastycznych 75 mm. Skrzynki posiadają wygodne uchwyty, które są pomocne podczas ich mocowania do elementów konstrukcyjnych budynku. Dostępne w ofercie są 2 wersje modelu: typ L i W - co oznacza odpowiednio L - skrzynka rozprężna z przedłużonym podejściem i zamontowanym nawiewnikiem dla 1 - 2 wyjść, W - rura instalacyjna prosta o dowolnej długości dla 3 wyjść.

 

 

Anemostaty występują w dwóch wersjach: nawiewnych oraz wywiewnych. Posiadają możliwość regulacji wielkości strumienia powietrza. Ich średnica przyłączeniowa to 125 mm.

 

 

Instalacja metalowa służy do podłączenia centrali z rozdzielaczami oraz połączeń z czerpnią i wyrzutnią. W ofercie występują w dwóch średnicach: Ø 160 oraz Ø 200.

 

 

Przewód aero-Vent wykonany jest z dwuwarstwowego wysokogatunkowego materiału PVC zawierającego cząsteczki jonów srebra zatopionych w masie jego wewnętrznej warstwy. Wykorzystanie jonów srebra gwarantuje zachowanie czystości biologicznej powierzchni wewnętrznych przewodu w ciągu lat użytkowania systemu wentylacji. Przewód aeroVent posiada zewnętrzną średnicę wynoszącą zaledwie 75 mm, dzięki czemu można go z powodzeniem ukryć w warstwach ocieplenia stropów.

 

 

Dostępne na naszych półkach magazynowych!

 

Zachęcamy również do kontaktu z naszymi handlowcami!

 

Serdecznie zapraszamy!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Którą z zakładek naszej oferty najczęściej Państwo odwiedzają?

Nasz partner

Katalog firm
© 2008. TG Instalacje Realizacja: ProEstateSolution