Wyszukiwarka:
Kontynuując temat rekuperacji polecamy recoVAIR VAR 60!
Szanowni Klienci,

postanowiliśmy kontynuować niezwykle złożony temat jakim jest rekuperacja. Tym razem produkty idealne do modernizacji istniejących budynków. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Urządzenia recoVAIR VAR 60 firmy Vaillant to wentylacyjne jednostki ścienne. W przeciwieństwie do centralnych układów wentylacji, recoVAIR VAR 60 nie wymaga układania przewodów powietrznych. Urządzenia są przeznaczone do wbudowania w ścianę zewnętrzną domu i bezpośredniego przyłączenia do instalacji elektrycznej. Dzięki temu recoVAIR VAR 60 idealnie nadają się do zamontowania w już zamieszkanych budynkach.


Urządzenia recoVAIR VAR 60 można dostosować do najróżniejszych potrzeb. Do głównych zalet systemu wentylacji należy zaliczyć:
➕ automatyczny dopływ świeżego i przefiltrowanego powietrza do pomieszczeń;
➕ niskie zużycie energii elektrycznej dzięki wentylacji dostosowanej do zapotrzebowania;
➕ zmniejszenie kosztów ogrzewania dzięki optymalnemu odzyskowi ciepła;
➕ niskie koszty eksploatacji dzięki łatwemu serwisowi;
➕ klasa efektywności energetycznej urządzenia A+

Łatwy montaż, cicha praca

W przeciwieństwie do centralnych układów wentylacji, recoVAIR VAR 60 nie wymaga układania przewodów powietrznych. Urządzenia są przeznaczone do wbudowania w ścianę zewnętrzną domu i bezpośredniego przyłączenia do instalacji elektrycznej. Dzięki temu recoVAIR VAR 60 idealnie nadają się do zamontowania w już zamieszkanych budynkach.

 

Wszystkie opcje dostępne po naciśnięciu jednego przycisku

Tryby pracy można wygodnie ustawiać za pomocą pilota. W trybie sterowania ręcznego można wybrać trzy poziomy wentylacji. W trybie automatycznym wentylacja dostosowuje się do wilgotności powietrza.

 

Wymiana powietrza i zachowanie ciepła

W trybie wywiewu strumień usuwanego powietrza oddaje energię cieplną do ceramicznego wymiennika.

W trybie nawiewu strumień świeżego powietrza odbiera zgromadzoną energię.

 

Idealna synchronizacja wywiewu i nawiewu powietrza.

Systemy recoVAIR VAR 60 działają na zasadzie zmiennej wentylacji, co oznacza, że na przemian usuwają zużyte powietrze na zewnątrz lub dostarczają powietrze zewnętrzne do wewnątrz. Kierunek przepływu zmienia się co 70 sekund.

Do komunikacji między urządzeniami służą przewody lub przesył sygnałów częstotliwości radiowej, które upraszczają instalację.

 

Sprawność sięga 90% i należy do najwyższych na rynku układów lokalnej wentylacji.

 

Na naszych półkach magazynowych znajdują się rekuperatory ścienne z wymiennikiem ceramicznym w wersji przewodowej VAR 60/1D, dodatkowe przewody powietrzne dla rekuperatorów ściennych oraz zdalne sterowanie (piloty) dla rekuperatora ściennego VAR 60/1D!

 

Zachęcamy do kontaktu z naszymi handlowcami i odwiedzenia naszych hurtowni TG!

 

Serdecznie zapraszamy!


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Którą z zakładek naszej oferty najczęściej Państwo odwiedzają?

Nasz partner

Katalog firm
© 2008. TG Instalacje Realizacja: ProEstateSolution