Wyszukiwarka:
NOWOŚĆ W TG
Nowy system kominowy w TG!


Ricom Energy jest to firma posiadająca bogate doświadczenie w produkcji systemów przewodów instalacji do odprowadzania spalin z kotłów kondensacyjnych oraz elastycznych kwasoodpornych przewodów typu flex. W swojej ofercie zawiera bardzo wiele ciekawych rozwiązań technicznych pomocnych każdemu instalatorowi. Wszystkie systemy oferowane przez producenta spełniają wymogi wynikające z przepisów rangi europejskiej oraz posiadają gwarancje, a także certyfikaty odpowiadające normom europejskim.Co wyróżnia porodukty Ricom?

 

Materiały wykonane z polipropylenu charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością. Producent daje gwarancje na cały system wraz z uszczelkami na okres 15lat. Produkty PP obojętne są na kwasy, zasady oraz rozpuszczalniki, a także wykazują właściwości termioizolacyjne. Kominy z tworzywa nie przewodzą temperatury co w efekcie przekłada się na optymalny przepływ spalin. Kolejną ważną cechą jest kompatybilność z każdym kotłem na rynku - Ricom posiada w swojej ofercie adaptery do kotłów, które na flanszy nie mają ich seryjnie zamontowanego. Dotyczy to takich firm jak m.in. Ariston, Vaillant, Saunier Duval. Materiały z PP bardzo łatwo poddają się obróbce, a także odznaczają się wysoką szczelnością - 5000 Pa

 

Ricom w swojej ofercie posiada również materiały typu "Flex", które charakteryzują się odpornością na promieniowanie UV. Przy montażu rur nie ma konieczności stosowania muf łączących rury. Brak potrzeby stosowania dodatkowych złączek pozwala zaoszczędzić pieniądze. Firma jako jedyna na rynku polskim posiada rury z tworzywa o średnicy φ 60. Warto również wspomnieć, że przyłącza do szachtu są w niepalnej osłonie co w bardzo dużym stopniu zwiększa estetykę wykonania.

 

Już niedługo pojawią się informacje o szkoleniach. 

 

 
OSTRZEŻENIE PRZED "INDUKCYJNYMI POMPAMI CIEPŁA"
Szanowni Klienci,


Jednym z głównych zadań Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła jest dbanie o prawidłowy rozwój rynku pomp ciepła w Polsce oraz o rzetelne informowanie o tej technologii wytwarzania ciepła. W związku z często pojawiąjącymi się pytaniami klientów zainteresowanych zakupem tzw. „indukcyjnych pomp ciepła" PORT PC, po dokładnym rozeznaniu sprawy informuje, że tego typu rozwiązanie grzewcze nie ma nic wspólnego z pompą ciepła i używana w tym przypadku nazwa pompa ciepła jest błędna i całkowicie nieuzasadniona.
Wspomniane urządzenie grzewcze nie jest pompą ciepłą, gdyż w urządzeniu tym nie jest pobierane ciepło niskotemperaturowe z dolnego źródła i po podniesieniu jego temperatury do poziomu umożliwiającego wykorzystanie, ciepło przekazywane jest do instalacji odbiorczej, przy czym w procesie tym ilość ciepła wzrasta o ilość energii elektrycznej pobranej przez sprężarkę. „Indukcyjna pompa ciepła" nie ma żadnych elementów mechanicznych i jest to po prostu kocioł elektryczny, w którym bezpośrednio za pomocą energii elektrycznej podgrzewana jest woda. A zatem takie urządzenie grzewcze może mieć klasę energetyczną E, a nie klasę A++, która charakteryzuje urządzenia grzewcze wykorzystujące ciepło z odnawialnych źródeł (powietrzne i gruntowe pompy ciepła) lub urządzenia wysokosprawnej kogeneracji, w których wytwarzane jest ciepło i energia elektryczna - p. rysunek poniżej.

Przegląd klas energetycznych  dla różnych urządzeń grzewczych centralnego ogrzewaniaPORT PC zwraca również uwagę na to, że producenci gazowych, olejowych lub elektrycznych urządzeń grzewczych od września 2015 roku mają obowiązek rzetelnego informowania klientów o klasach energetycznych oferowanych urządzeń. Dotyczy to zarówno informacji podawanych w prospektach i ulotkach, jak również na stronach internetowych. Ponadto , zgodnie z obowiązującymi już od roku wymogami ekoprojektu, sprzedawca jest zobowiązany do udostępniania, tzw. karty oraz etykiety produktu.

/Źródło: PORT PC/


 
Kosztorysowanie zabezpieczeń biernej ochrony przeciwpożarowej.
Systemy biernej ochrony przeciwpożarowej zabezpieczają m.in. przejścia instalacyjne. Aktualnie palącym problemem (trafne określenie!) jest precyzyjne kosztorysowanie zabezpieczeń p.poż, poprzedzone poprawnym przedmiarem. Podejmujemy ten temat w poniższym artykule.

O pięciu najczęstszych błędach popełnianych przy kosztorysowaniu zabezpieczeń biernej ochrony przeciwpożarowej przeczytasz TUTAJ
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 35 z 111

Którą z zakładek naszej oferty najczęściej Państwo odwiedzają?

Nasz partner

Katalog firm
© 2008. TG Instalacje Realizacja: ProEstateSolution