Wyszukiwarka:
OSTRZEŻENIE PRZED "INDUKCYJNYMI POMPAMI CIEPŁA"
Szanowni Klienci,


Jednym z głównych zadań Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła jest dbanie o prawidłowy rozwój rynku pomp ciepła w Polsce oraz o rzetelne informowanie o tej technologii wytwarzania ciepła. W związku z często pojawiąjącymi się pytaniami klientów zainteresowanych zakupem tzw. „indukcyjnych pomp ciepła" PORT PC, po dokładnym rozeznaniu sprawy informuje, że tego typu rozwiązanie grzewcze nie ma nic wspólnego z pompą ciepła i używana w tym przypadku nazwa pompa ciepła jest błędna i całkowicie nieuzasadniona.
Wspomniane urządzenie grzewcze nie jest pompą ciepłą, gdyż w urządzeniu tym nie jest pobierane ciepło niskotemperaturowe z dolnego źródła i po podniesieniu jego temperatury do poziomu umożliwiającego wykorzystanie, ciepło przekazywane jest do instalacji odbiorczej, przy czym w procesie tym ilość ciepła wzrasta o ilość energii elektrycznej pobranej przez sprężarkę. „Indukcyjna pompa ciepła" nie ma żadnych elementów mechanicznych i jest to po prostu kocioł elektryczny, w którym bezpośrednio za pomocą energii elektrycznej podgrzewana jest woda. A zatem takie urządzenie grzewcze może mieć klasę energetyczną E, a nie klasę A++, która charakteryzuje urządzenia grzewcze wykorzystujące ciepło z odnawialnych źródeł (powietrzne i gruntowe pompy ciepła) lub urządzenia wysokosprawnej kogeneracji, w których wytwarzane jest ciepło i energia elektryczna - p. rysunek poniżej.

Przegląd klas energetycznych  dla różnych urządzeń grzewczych centralnego ogrzewaniaPORT PC zwraca również uwagę na to, że producenci gazowych, olejowych lub elektrycznych urządzeń grzewczych od września 2015 roku mają obowiązek rzetelnego informowania klientów o klasach energetycznych oferowanych urządzeń. Dotyczy to zarówno informacji podawanych w prospektach i ulotkach, jak również na stronach internetowych. Ponadto , zgodnie z obowiązującymi już od roku wymogami ekoprojektu, sprzedawca jest zobowiązany do udostępniania, tzw. karty oraz etykiety produktu.

/Źródło: PORT PC/


 
Kosztorysowanie zabezpieczeń biernej ochrony przeciwpożarowej.
Systemy biernej ochrony przeciwpożarowej zabezpieczają m.in. przejścia instalacyjne. Aktualnie palącym problemem (trafne określenie!) jest precyzyjne kosztorysowanie zabezpieczeń p.poż, poprzedzone poprawnym przedmiarem. Podejmujemy ten temat w poniższym artykule.

O pięciu najczęstszych błędach popełnianych przy kosztorysowaniu zabezpieczeń biernej ochrony przeciwpożarowej przeczytasz TUTAJ
 
Promocja Afriso!
Szanowni Klienci,

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną promocją na zawór odpowietrzający firmy Afriso. Za zakupy mogą Państwo zdobyć m.in. t-shirty, plecaki trekkingowe, odzież roboczą. Szczegóły znajdują się poniżej.

Odpowietrznik - promocja
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8 - 14 z 89

Którą z zakładek naszej oferty najczęściej Państwo odwiedzają?
© 2008. TG Instalacje Realizacja: ProEstateSolution