Z wielką radością informujemy, że nasz partner firma NIBE, producent pomp ciepła oraz lider na rynku rozwiązań z zakresu zrównoważonej energii w Europie, zaprezentował swoje działania sponsorskie nadchodzących 26. Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023 r.  Turniej, którego gospodarzami są Dania, Norwegia oraz Szwecja trwać będzie od 29 listopada do 17 grudnia 2023 roku. Faza grupowa rozgrywana będzie w Helsingborgu, Göteborgu i Stavanger. Z kolei Finał odbędzie się w duńskim mieście Herning. Łącznie o złoty medal rywalizować będą 32 reprezentacje.

         „Piłka ręczna to sport, który odzwierciedla siłę, technologię i pasję, podobnie jak nasze zaawansowane pompy ciepła. Szwedzka drużyna piłki ręcznej kobiet okazała się naprawdę interesująca i przyciąga szeroką publiczność. Sport cieszy się dużym zainteresowaniem na arenie międzynarodowej, ale jest również głęboko zakorzeniony w krajach nordyckich i Europie. Daje nam to wyjątkową okazję do zwiększenia naszej widoczności na niektórych z naszych najważniejszych i rozwijających się rynków. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać tych utalentowanych sportowców i nie możemy się doczekać, aby być częścią ich drogi do sukcesu” – mówi Klas Dahlberg, Business Area Manager w NIBE Climate Solutions.

         „Zawsze staramy się, aby piłka ręczna była bardziej widoczna na całym świecie, a partnerstwo z NIBE tylko potwierdza, że ​​sport ten staje się coraz bardziej atrakcyjny dla różnych sponsorów” – mówi dr Hassan Moustafa, prezes IHF.

Reprezentacja Polski Kobiet, która zapewniła sobie awans do Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023 rozegra mecze w grupie F w Herning (Dania):

    • 30.11.2023 godz. 20.30 z Iranem,
    • 2.12.2023 godz. 20.30 z Japonią,
    • 4.12.2023 godz. 20.30 z Niemcami.

Trzymamy kciuki!